Skip to main content

Dřevěné podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy se vyrábí z přírodního materiálu – ze dřeva. Dřevo se snadno opracovává, je kvalitní, ekologické, vytváří hřejivý domov, výborně izoluje a dá se zrenovovat.

Naše firma pracuje s nejkvalitnějšími dřevěnými podlahami na trhu značky KAHRS a ESCO.

Proč je Kährs tak vyjímečný?

Tato Švédská firma působí na trhu již od roku 1857.
1941 – vynalezli vícevrstvou parketovou podlahu.
2001 – Jako první přišli na trh se světovou novinkou WOODLOC zámkem, který používají do dnes.

KAHRS pracuje s kvalitními laky a oleji. Tyto podlahy jsou vhodné i na podlahové topení.

Díky přesné výrobě, lamely nelze v ploše rozeznat. Působí dojmem celistvé podlahy.

Jedno, dvoj nebo tří lamelová podlaha:

  • Jednolamelová parketa se skládá z jednoho kusu dřeva, čímž se zdůrazní přírodní dojem. Jsou výborné pro větší prostory.
  • Dvoujlamelová parketa se skládá z dvou kusů vedle sebe. Je to střední cesta.
  • Třílamlové provedení. Nášlapná vrstva má šířku tří lamel. Vhodné do menších prostorů. Nabízí širokou řadu dekoračních možností.

Povrch

Saténový lak – hladký povrch:
Saténový lak doplňuje charakter dřeva zdůrazněním jeho přirozené struktury, přidáním lesku a hloubky barevného tónu. Díky tomu je podlaha trvanlivější a snáze se udržuje. Současně se tento lak řadí mezi nejtenčí dostupné laky.

Matný lak – vzhled povrchu bez úpravy:
Matný lak vytváří dojem, jako by podlaha byla vyrobena z neopracovaného dřeva bez povrchové úpravy. Přírodní a měkký povrch je neobyčejně příjemný na dotek i při chůzi. Matný lak je stejně trvanlivý a snadno udržovatelný jako saténový lak.

Přírodní olej – přirozený dojem:
Přírodní olej poskytuje podlaze báječně přirozený dojem. Olej dává vyniknout struktuře a kresbě dřeva a zdůrazňuje jeho barevný tón. Podlahy upravené pomocí přírodního oleje se snadno udržují, ale vyžadují o něco více péče než lakované podlahy a měly by být pravidelně ošetřovány pomocí přípravku KAHRS Satin Oil.

Mořená podlaha

K dalšímu zvýraznění přirozených barevných tónů – od nejsvětlejší bílé a našedlé po bohaté odstíny moky a černého uhlí – nebo k úplné změně barvy dřeva se používají mořidla.

Kartáčovaná podlaha

Kartáčováním povrchu se zvýrazní přírodní struktura vláken a vytvoří se dodatečná textura. Kartáčování se obvykle doplňuje další povrchovou úpravou, například zkosením hran a použitím barevného mořidla nebo glazury.

Zkosené hrany

Zkosením hran desek se zdůrazní jednotlivá prkna. Charakter tohoto provedení se pohybuje od nepatrného zkosení, přes jemné zvýraznění hrany, až po výraznější zkosení všech hran.

Ručně škrábané podlahy

Použitím různých ručních nástrojů pro škrábání a broušení dřeva lze u nové dřevěné podlahy vytvořit dojem opotřebovaného povrchu. Tyto podlahy vyžadují velký podíl manuální práce, která jim dodává skutečně riskantní charakter.

Partneři společnosti

Člen mezinárodní obchodní sítě podlahových krytin