Skip to main content

Parkety, mozaiky

Parkety se vyrábí z přírodního materiálu – ze dřeva. Dřevo se snadno opracovává, je kvalitní, ekologické, vytváří hřejivý domov, výborně izoluje a dá se zrenovovat.

Přednosti:

  • 100% masiv
  • Jednoduchá pokládka
  • Ekologická výroba, použití a zpracování odpadu
  • Přirozeně teplá podlaha
  • Životnost více generací
  • Parkety jsou pro všechny druhy objektů
  • Parkety lze renovovat

Parkety se dodávají většinou ve 4 jakostech dle třídění výrobce:

I. jakost

Vzhled je dán přirozeným růstem dřeva, bez velkých a nápadných barevných strukturních rozdílů. Podlaha odpovídá vyšším nárokům na interiér. Jednotlivé parkety jsou bez suků, běli, povolena jsou dvě černá očka od velikosti 2 mm, dokreslující vyšší kvalitu podlahy. Podlaha působí vyrovnaně, s malými barevnostními odchylkami mezi jednotlivými vlysy.

II. jakost: 

Barva a struktura dřeva dávají živý celkový obraz tohoto typu. Parketová podlaha s živou přírodní strukturou a klidnými barvami nachází uplatnění v širokém spektru bytových i nebytových prostor. Zdravé součky do velikosti 15 mm, černé součky a běl nejvíce vypovídají o přírodním materiálu.

III. jakost: 

Charakter je dán zdůrazněnými barvami, suky, živou strukturou a zajímavou cenou. Parketové podlahy s živou přírodní strukturou, s výraznými barvami, zdravými a černými suky. Běl v některých vlysech jenom umocňuje krásu masivních parket.

IV. jakost:

Výrazné rozdíly ve struktuře, barvě dřeva a velké suky podtrhují vzhled tohoto typu, cenové zvýhodnění je markantní. Veškeré ostatní vady. Kůra povolena pokud nezasahuje do lícní strany parket.

Nejpoužívanější tloušťka bývá od 14 do 22 mm, šířka od 50 do 70 mm a délka od 250 do 600 mm.

Partneři společnosti

Člen mezinárodní obchodní sítě podlahových krytin