Skip to main content

Korek

Korek je 100% produkt vyráběný z kůry dubu (Quercus Suber) již několik staletí především v Portugalsku. Za tu dobu si našel v celém světě svou klientelu, díky nezaměnitelným vlastnostem jako jsou: tepelná izolace, kročejový útlum, odolný vůči zatížení, vhodný pro alergiky, má dlouhou životnost s možností renovace.

Korek lze používat jak v domácnosti, tak v komerčním prostoru, který vyžaduje vysokou zátěž např.: školky a školy, kanceláře, hotely atd..

Korek nabízíme v provedení:

  • Dlaždice k celoplošnému lepení – nejčastěji 30×30 cm a tl. 4mm popřípadě 6 mm, dále 30×60 cm a 15×45 cm s různými povrchovými úpravami: lak, olej, nebo barevné provedení COLORCORK.
  • Plovoucí korková podlaha se zámkovým spojem a 4-6 ti vrstvami vysoce odolného laku.

Bambusové podlahy

Patří mezi moderní podlahy a vyznačují se jako trvanlivý materiál s velkou tvrdostí a pocitově teplým povrchem. Vyrábí se lisováním bambusových přířezů dle technologie a vzniknou vertikální, horizontální a zebrová provedení. Lze je instalovat do všech obytných místností, kanceláří, galerií, butiků atd. .

Povrchové provedení je lak i olej, popř. s karamelovým, či kávovým podbarvením. Masivní podlahy lze i povrchově renovovat.

Dělí se na:

  • Bambusové podlahy k celoplošnému lepení se spojem pero-drážka
  • Bambusové podlahy plovoucí s mechanickým zámkem ve spoji, ale můžou se i celoplošně lepit.
  • Flexibilní na latexovém podkladu s 2mm nášlapnou vrstvou určenou k celoplošnému lepení. Rozměr 50×50 nebo 120×16,5 cm a tl. 4m. Povrch lak, nejsou vhodné pro podlahové topení.
  • Terasové vhodné do exteriéru tl. 20mm s rozměr 185×14 cm s povrchem olej.

Partneři společnosti

Člen mezinárodní obchodní sítě podlahových krytin